Kolejny sukces Najda Consulting: zakończenie budowy zakładu produkcyjnego Mechatronic Engineering w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Gardnie, gm. Gryfino

We wrześniu 2018 roku została ukończona budowa zakładu produkcyjnego dla firmy Mechatronic Engineering Sp. z o.o. Firma Najda Consulting pozyskała dotację unijną na realizację tej inwestycji oraz pełniła rolę Inżyniera Kontraktu. W ramach tej funkcji prowadzony był nadzór inwestorski w następujących branżach: konstrukcyjno-budowlana, drogowa, elektryczna, instalacje wod-kan, instalacje c.o, instalacje gazu. Do zadań firmy należało także przygotowanie procedur na wyłonienie wykonawcy robót oraz dostawców wyposażenia zakładu.

Mechatronic Engineering Sp. z o.o. to polska firma, która od 1991 zajmuje się badaniami oraz rozwojem nowych technologii a także innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań dla przemysłu elektronicznego. Do Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gardnie w gminie Gryfino firma postanowiła się przenieść z Gorzowa Wielkopolskiego.

Decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego w Parku Regionalnym Gryfino w Gardnie została poprzedzona zrealizowanymi przez spółkę pracami badawczo-rozwojowymi dotyczącymi najnowocześniejszych na świecie rozwiązań technologii urządzeń do montażu powierzchniowego podzespołów elektronicznych ( Sufrace-Mounted Devices – SMD). To właśnie sukces tych prac badawczych dotyczących mikrodozowania substancji ciekłych i past lutowniczych zadecydował o budowie nowego zakładu. Dzięki tej nowatorskiej technologii, możliwe będzie tworzenie innowacyjnych maszyn o wysokim stopniu skomplikowania, które z powodzeniem będą konkurować na rynkach światowych.

Sprawne poprowadzenie i zakończenie tej inwestycji nie byłaby możliwe bez firmy Najda Consulting. Andrzej Najda, właściciel firmy powiedział: – Pełniąc rolę Inżyniera Kontraktu nie tylko odpowiadaliśmy za pełny nadzór oraz wyłonienie wykonawców robót i dostawców wyposażenia zakładu, ale przede wszystkim dbaliśmy o terminowość inwestycji. Budowa ta trwała 11 miesięcy. Inwestycja zaś – jak każda przez nas prowadzona – wykonana została zgodne z założonym wcześniej harmonogramem finansowym.
– Wierzę, że maszyny które będą powstawać w naszym regionie dzięki firmie Mechatronic Engineering podbiją wiele zagranicznych rynków
– dodał Pan Andrzej.

Współpraca z firmą Najda Consulting pozwoliła spółce Mechatronic Engineering pozyskać dofinansowanie unijne na realizację inwestycji pod nazwą „Utworzenie zakładu produkcyjnego urządzeń do montażu powierzchniowego podzespołów elektronicznych SMD na terenie Parku Regionalnego w Gryfinie” oraz zrealizować ją z sukcesem powierzając firmie Najda Consulting rolę Inżyniera Kontraktu. Wartość inwestycji wyniosła 5,5 mln zł.