Nowy nabór wniosków na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych!

W styczniu 2017 roku został ogłoszony kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województywa Zachodniopomorskiego wspierający projekty badawczo-rozwojowe.

Tym razem ogłoszono nabór wniosków na projekty realizowane w ramach typu 2 tj. Projekty badawczo – rozwojowe przedsiębiorstw wraz z przygotowaniem do wdrożenia w działalności gospodarczej. Maksymalny poziom dotacji w przypadku prac przemysłowych może wynieść nawet 80%! Natomiast maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych w projekcie może wynieść 5 mln zł.

Podmiotami uprawnionymi do wnioskowania o środki unijne są firmy z sektora MŚP, duże przedsiębiorstwa oraz partnerstwa naukowo-przemysłowe, w których liderem jest przedsiębiorstwo, a partnerem jest jednostka naukowa. W tym naborze mogą wnioskować firmy które planują przeprowadzić prace B+R w następujących specjalizacjach:

– wielkogabarytowe konstrukcje wodne i lądowe

– zaawansowane wyroby metalowe

– produkty drzewno-meblarskie

– opakowania przyjazne środowisku

– produkty inżynierii chemicznej i materiałowej

– nowoczesne przetwórstwo rolno-spożywcze

– multimodalny transport i logistyka

– produkty oparte na technologiach informacyjnych

Nabór wniosków potrwa do 16 marca 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszym blogu http://blog.najdaconsulting.pl/2017/01/31/nowy-nabor-na-projekty-badawczo-rozwojowe/. Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami. Zadzwoń 091 4613-081 lub napisz maila office@najdaconsulting.pl