Oficjalne otwarcie Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie

W poniedziałek muzeum Centrum Dialogu Przełomy zostało oficjalnie otwarte. Muzeum pokazuje najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce po wojnie w naszym regionie.
W podziemnych salach wystawowych można zobaczyć filmy, zdjęcia, a także dzieła sztuki na wielkiej interaktywnej wystawie. Najwięcej przestrzeni zajmują tzw. polskie miesiące, które na Pomorzu Zachodnim budowały tożsamość mieszkańców tych ziem.

Firma Najda Consulting na początku realizacji inwestycji pn. „Budowa Pawilonu Wystawowego służącego celom „Centrum Dialogu Przełomy” odpowiedzialna była za przygotowanie wniosku o dofinansowanie wraz ze studium wykonalności projektu.

Kolejnym zadaniem jakie zostało powierzone naszej firmie to nadzór na I etapem realizacji inwestycji w którym to została nam powierzona na 2 lata rola Inżyniera Kontraktu. Do naszych zadań należało zarządzanie procesem budowlanym i nadzoru inwestorskiego w zakresie branż: konstrukcyjno-budowlanej, sanitarnej, elektrycznej, drogowej, zieleni) oraz rozliczenie dofinansowania unijnego. Ponieważ niewiele osób pamięta pierwszy etap budowy Centrum Dialogu Przełomy, to postanowiliśmy przygotować krótką prezentację podsumowującą ten etap projektu.

prezentacja

Poniżej informacje prasowe z otwarcia muzeum CDP, które ukazały się w mediach:
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,19528199,to-jest-muzeum-naszej-historii-dzis-otwarcie-centrum-dialogu.html
http://radioszczecin.pl/1,333211,centrum-dialogu-przelomy-otwarte-wideo-zdjecia
http://www.mmszczecin.pl/artykul/centrum-dialogu-przelomy-w-szczecinie-oficjalnie-otwarte,3632976,artgal,t,id,tm.html
http://muzeum.szczecin.pl/wydarzenie/170-otwarcie-centrum-dialogu-przelomy.html