Ponad 4 mln zł dofinansowania dla naszych klientów na realizacje projektów badawczo rozwojowych!

Z przyjemnością poinformujemy, że dzięki współpracy z firmą Najda Consulting kolejne firmy uzyskały dofinansowanie unijne, tym razem realizując projekty badawczo rozwojowe na obszarze Województwa Zachodniopomorskiego. Nasi klienci Elektryka Morska Bartłomiej Stępień oraz V4S sp. z o.o. którym przyznano dofinansowanie zrealizują unikatowe rozwiązania na świecie w zakresie napędu hybrydowego jednostek pływających oraz branży modowej. W tym celu zostaną utworzone w tych firmach zespoły badawcze, które będą odpowiedzialne za prowadzenie poszczególnych etapów prac badawczych.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach konkursu 1.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw Typ projektu 2 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw ukierunkowane na wdrożenie wyników prac B+R w działalności gospodarczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

W tym konkursie 2 firmy dla których przygotowaliśmy wnioski o dofinansowanie otrzymało wsparcie. Tylko 7 firm uzyskało wsparcie w ramach konkursu, więc tym bardziej jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników konkursu.

Pełna lista podmiotów, które otrzymały dofinansowanie znajduje się pod linkiem:

http://rpo.wzp.pl/sites/default/files/lista_projektow_wybranych_do_dofinansowania_1_1_20200114.pdf

Wnioski o dofinansowanie oraz Agendy Badawcze, które przygotowaliśmy dla firm Elektryka Morska Bartłomiej Stępień oraz V4S sp. z o.o. otrzymały dofinansowanie w wysokości 4 316 052,10 zł. Wartość przygotowanych przez naszą firmę projektów wyniosła 6 364 811,91 zł.

Elektryka Morska Bartłomiej Stępień
Projekt pn. „Prace badawczo-rozwojowe w zakresie innowacyjnej w skali światowej technologii napędu hybrydowego opartego o prąd stały dla jednostek pływających przez przedsiębiorstwo

Elektryka Morska Bartłomiej Stępień.” otrzymał 77,5 pkt i zajął 5 miejsce w konkursie.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 4 614 644,08 zł natomiast wartość dofinansowania wyniesie
3 098 089,18 zł.

Zakres projektu: Przeprowadzenie kompleksowych prac badawczo-rozwojowych w zakresie technologii napędu hybrydowego dla jednostek pływających o długości do 60 m o różnym przeznaczeniu. Realizowane prace badawczo-rozwojowe doprowadzą do opracowania innowacyjnej technologii w skali światowej ze względu na unikatowe cechy oraz funkcjonalności.

V4S sp. z o.o.
Projekt pn. „Opracowanie innowacyjnej technologii przetwarzania zdjęć opartej o sieci neuronowe w ramach platformy typu marketplace dla branży modowej” otrzymał 79,00 pkt. i zajął 4 miejsce w konkursie.

Całkowity koszt wyniesie 1 750 167,83 zł natomiast wartość dofinansowania wyniesie 1 217 962,92 zł.

Zakres projektu: Przedmiotem projektu są prace badawczo-rozwojowe obejmujące stworzenie technologii przetwarzania obrazów bazującej na sieciach neuronowych. Jest to innowacyjne podejście, które do tej pory nie zostało zrealizowane. Osiągnięte rezultaty posłużą do opracowania w ramach projektu nowej generacji platformy typu „marketplace” przeznaczonej do udostępniania zasobów wielu dostawców z branży modowej.

#NajdaConsulting #PotęgujemyRozwój