Wydarzenia

Forum Inwestycyjne Jessica – Druga konferencja otwierająca projekt 4×4 biznes

Ponad 60 firm wzieło udział w pierwszych Forum Inwestycyjnym Jessica organizowanym wspólnie przez 4×4 biznes, BOŚ Bank i Północną Izbę Gospodarczą.

Główne tematy Forum Inwestycyjnego:

  • zasady działania Funduszu Jessica;
  • oferta inwestycyjna zachodniopomorskich gmin;

Sala konferencyjna wypełniła się po brzegi. Przedsiębiorcy chętnie wzięli udział zarówno w panelach wykładowych, debacie i prywatnych rozmowach z przedstawicielami gmin.

Forum Inwestycyjne rozpoczeło się o godzinie 12.00. Najpierw zaprezentował się Urząd Marszałkowski – Pan Robert Michalski, Zastępca Dyrektora Wydziału Zarządzania Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, który w jasny i przystępny sposób opisał, czym jest Jessica i komu przysługuje tego typu wsparcie finansowe. Następnie głos zabrali przedstawiciele EBI i BOŚ Banku. Przedsiębiorcy zapoznali się z prxykładami wykorzystania Funduszu Jessica w Wielkopolsce, w województwie pomorskim i śląskim. Na koniec panelu wykładowego Andrzej Najda – Dyrektor firmy Najda Consulting omówił szanse i zagrożenia wynikające z Funduszu Jessica w naszym województwie.

Po kilku przerwach, podczas których przedsiębiorcy rozmawiali z analitykami i przedstawicielami urzędu, nastąpiła debata z udziałem Roberta Michalskiego z Urzędu Marszałkowskiego, Piotra Podębskiego z BOŚ Banku, Andrzeja Najdy z Najda Consulting i Michała Wąsika analityka BOŚ Banku. Prowadzący debatę – Andrzej Najda zadawał konkretne pytania np. na jakie problemy może napotkać przedsiębiorca i prosił swoich rozmówców o praktyczne wyjaśnienia. Przedsiębiorcy mieli możliwość zadawania pytań podczas debaty.

Na zakończenie Forum Inwestycyjnego swoją ofertę inwestycyjną zaprezentowały cztery gminy z województwa zachodniopomorskiego: Wałcz, Międzyzdroje, Choszczno i Kołobrzeg.

Galeria na stronie www.najdaconsulting.pl.

powrót