Wydarzenia

Wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę rewitalizacji kolejki wąskotorowej w Rewalu

W dniu … października 2011r w Trzęsaczu miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w związku z realizacją rewitalizacji kolejki wąskotorowej w gminie Rewal. Wmurowanie kamienia węgielnego to symboliczny początek projektu „Rewitalizacja zabytkowej linii Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gminie Rewal – remont budynków i budowli wraz z zagospodarowaniem terenu”. Projekt ten pochłonie koszt wysokości 40 931 187 zł, z czego 15 446 031,51 zł zostanie dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

W ramach inwestycji zostanie stworzony kompleksowy produkt turystyczny na bazie istniejącej kolejki wąskotorowej. Obecnie turyści odwiedzający miejscowości w Gminie Rewal mają jedynie możliwość przejazdu przestarzałym składem kolejki. Dzięki realizacji projektu oferta zostanie poszerzona o szeroki zakres usług turystyczno – noclegowych. Inwestycja obejmuje przebudowę budynków dworców w Niechorzu, w Rewalu i w Pogorzelicy oraz budowę przystanków kolejki wąskotorowej w Trzęsaczu, w Śliwinie i w Niechorzu („Przystanek Latarnia Morska”), a także przebudowę i konserwację linii kolejowej i infrastruktury.

Nasza firma przygotowywała dla zlecenie Gminy Rewal dokumentację aplikacyjną do RPO WZ a w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego uczestniczył Dyrektor firmy Pan Andrzej Najda.

Galeria na stronie www.najdaconsulting.pl.

powrót