
Nazwa programu
Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) 2021-2026
Działanie A2.2.1. Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ

Typ projektów
- prace B+R w zakresie technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych;
- prace przedwdrożeniowe i wdrożeniowe związane z wprowadzeniem na rynek rozwiązań opracowanych w ramach przedsięwzięcia;
- zakup infrastruktury B+R na potrzeby opracowania technologii przyczyniających się do tworzenia rynku surowców wtórnych.

Daty
31.03.2025 r. – 30.04.2025 r.

Dla kogo
- duże przedsiębiorstwa samodzielnie realizujące przedsięwzięcie albo
- konsorcja, składające się z co najmniej jednego dużego przedsiębiorstwa i co najmniej jednej organizacji badawczej. W skład konsorcjum mogą wchodzić maksymalnie 3 podmioty, przy czym liderem musi być przedsiębiorstwo. MŚP może wziąć udział w przedsięwzięciu jako członek konsorcjum.

Maksymalna kwota dotacji
Maksymalny % poziom dofinansowania UE w projekcie – 100
Maksymalny % poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu (środki UE + współfinansowanie ze środków krajowych przyznane beneficjentowi przez właściwą instytucję) – 100
Minimalna wartość dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 1.000.000 PLN.
Maksymalna wartość dofinansowania przedsięwzięcia wynosi 69.200.000 PLN.
Poziom dofinasowania uzależniony jest od wybranego rodzaju pomocy publicznej lub pomocy de minimis w ramach przedsięwzięcia.

Wydatki kwalifikowane
Dofinansowanie może otrzymać przedsięwzięcie, którego celem jest opracowanie minimum jednej innowacyjnej technologii/rozwiązania (w skali co najmniej krajowej) przyczyniającej się do tworzenia rynku w zakresie wykorzystania surowców wtórnych, a rezultat opracowania zostanie wdrożony na rynek (w ramach przedsięwzięcia lub poza nim).