Skip to main content
Social media

Obserwuj nas

i bądź na bieżąco

Facebook
LinkedIn
YouTube
Sprawdź możliwość dofinansowania

Sprawdź możliwość dofinansowania

Wypełnij formularz i otrzymaj szczegółowe informacje








    Planowany termin realizacji



    Nazwa programu

    FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA WIELKOPOLSKI 2021-2027

    Działanie 10.2 Wsparcie inwestycji w MŚP i dużych przedsiębiorstwach

    Typ projektów

    Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw (MŚP) lub konsorcjów przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi (gdzie liderem konsorcjum jest przedsiębiorstwo z Wielkopolski Wschodniej) wynikające z potrzeb zgłaszanych przez przedsiębiorstwa.

    Daty

    30.04.2025 r. – 14.08.2025 r.

    Dla kogo

    Przedsiębiorstwa i Partnerstwa.

    Alokacja

    34 000 000,00 zł

    Maksymalna kwota dotacji

    Maksymalny poziom dofinansowania UE w projekcie – 70%. 

    Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu (środki UE + współfinansowanie ze środków krajowych przyznane beneficjentowi przez właściwą instytucję) – 70% 

    Maks. wartość dofinansowania projektu to 8 000 000 PLN.

    Wydatki kwalifikowane

    W ramach konkursu realizowane będą projekty modułowe przy czym moduł prace B+R  jest obligatoryjny. Moduły fakultatywne:

    • infrastruktura B+R
    • moduł wdrożenie wyników prac B+R
    • moduł cyfryzacja
    • moduł kompetencje
    • moduł zielone technologie
    • moduł internacjonalizacja

     

    Moduł: Infrastruktura B+R 

    W ramach tego modułu można uzyskać wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R niezbędną do realizacji agendy badawczej, która może być sfinansowana w ramach modułu B+R lub innych środków. 

    Moduł: Wdrożenie wyników prac B+R 

    Modułowi obligatoryjnemu może towarzyszyć wdrożenie wyników prac B+R. Koszty związane z wdrożeniem wykraczające poza zakres z GBER w przypadku prac B+R lub infrastruktury B+R. Celem modułu jest, wdrożenie w działalności gosp. wyników prac B+R zrealizowanych przez niego samodzielnie lub na jego zlecenie lub przez niego zakupionych poza proj., w formie innowacyjnego rozwiązania. 

    Moduł cyfryzacja 

    Wsparcie w zakresie cyfrowym wyłącznie jako element wspierający projekt BRI i obejmuje doradztwo dotyczące zastosowania technologicznej cyfryzacji w przedsiębiorstwie, rozwój kompetencji cyfrowych, zakup i wytworzenie technologii wspierających prowadzenie działalności gospodarczej, w tym w postaci wartości niematerialnych i prawnych do rozwiązań IT (w formie licencji lub praw własności do technologii), usług niezbędnych do wdrożenia technologii cyfrowej, Internetu rzeczy, interfejsów aplikacji, itd., wspierających wzajemne dzielenie się danymi, digitalizację procesów eksportowych. Szczególnie istotne będą projekty wspierające przedsiębiorstwa w przechodzeniu na zieloną gospodarkę (np. usługi bazujące na sztucznej inteligencji i technologii blockchain w nowych instalacjach OZE). 

    Moduł kompetencje 

    Wsparcie udzielane w tym module umożliwi doskonalenie kompetencji pracowników i osób zarządzających (związanych z pracami B+R), zdobywanie przez nich nowych umiejętności i kwalifikacji w szczególności z zakresu obszarów: prac B+R, inteligentnych specjalizacji, transferu przemysłu w kierunku gosp. 4.0/5.0, transferu technologicznego, zarządzania innowacjami, komercjalizacji wyników prac B+R, kompetencji z zakresu internacjonalizacji, ochrony własności przemysłowej, cyfryzacji, polityki klimatycznej, ekoprojektowania, GOZ, gospodarki niskoemisyjnej, a także kompetencji niezbędnych do obsługi infrastruktury badawczej sfinansowanej w ramach projektów 

    Moduł zielone technologie 

    Moduł obejmuje wsparcie inwestycyjne w ramach zazieleniania przedsiębiorstw (tj. nowe modele biznesowe, uwzględniające aspekty środowiskowe i przestawienie się na model cyrkularny-ograniczenia zużycia zasobów pierwotnych i minimalizację produkcji odpadów), wsparcie ekoprojektowania, przeprowadzania ocen środowiskowych i dotyczących cyklu życia produktu (PEF; LCA), weryfikacji technologii środowiskowych (ETV), współdzielenie, realizację modelu sprzedaży funkcji danego produktu (product as a service), itd. 

    Moduł internacjonalizacja 

    Celem wsparcia oferowanego w ramach modułu jest promocja zagraniczna produktów lub usług przedsiębiorstw. Wsparcie może dotyczyć m.in. komercjalizacji wyników prac B+R za granicą, udziału w międzynarodowych łańcuchach dostaw, promocji produktów lub usług na rynkach zagranicznych, uzyskania ochrony praw własności przemysłowej poza Polską lub ich obrona. 

    Więcej informacji po opublikowaniu konkursu.

    POWRÓT DO MAPY

    Lista konkursów w województwie

    wielkopolskie

    Sprawdź możliwość dofinansowania

    Skontaktuj się z nami i uzyskaj szczegółowe informacje

    Kontakt

    Udostępnij

    Kliknij aby podzielić się tą informacją w mediach społecznościowych