Nazwa programu
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAŁOPOLSKI 2021-2027
Priorytet I. Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości
Działanie 1.12 Wdrażanie innowacji
Typ projektów
- wpisujące się w obszary regionalnych inteligentnych specjalizacji,
- z obszarów zmarginalizowanych oraz zagrożonych trwałą marginalizacją (62 gminy wskazane w SRWM 2030),
- przyczyniające się do tworzenia miejsc pracy.
Wdrażanie innowacji
Dofinansowanie skierowane jest na działania dotyczące wdrażania innowacji produktowej oraz innowacji w procesie biznesowym przedsiębiorstw z sektora MŚP, poprzez wykorzystanie wyników prac B+R. Przez prace B+R rozumie się badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe w rozumieniu przepisów o pomocy państwa.
Daty
21.02.2023 r. – 06.05.2024 r.
Cel projektu
Wdrażane wyniki prac B+R mogą być wynikiem prac własnych przedsiębiorstwa przeprowadzonych przy wsparciu środków europejskich, w tym pochodzących z programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 lub zostać zrealizowane lub nabyte przez przedsiębiorstwo przy wsparciu z innych źródeł zewnętrznych lub środków własnych przedsiębiorstwa.
Dla kogo
MŚP
Maksymalna kwota dotacji
Wsparcie jest udzielane w formie dotacji warunkowej, w podziale na:
- część bezzwrotną dotacji wynoszącą odpowiednio:
- mikro i małych przedsiębiorstw: 70%
- średnich przedsiębiorstw: 60%
- część zwrotną dotacji wynoszącą odpowiednio:
- mikro i małych przedsiębiorstw: 30%
- średnich przedsiębiorstw: 40%
która co do zasady podlega zwrotowi w części lub całości, zgodnie z warunkami określonymi w umowie o dofinansowanie. Podstawą do określenia wartości pomocy podlegającej zwrotowi jest suma przychodów netto ze sprzedaży produktów wprowadzonych na rynek w wyniku realizacji projektu lub produktów wytworzonych w procesie powstałym w wyniku realizacji projektu, wygenerowanych w okresie 3 lat od zakończenia realizacji projektu.
Wydatki kwalifikowane
Wnioskodawca na moment składania wniosku o dofinansowanie musi mieć uregulowane kwestie własności z zakresu ochrony praw własności intelektualnej, tj. dysponować wynikami prac B+R do celów komercyjnych, w szczególności mieć przeniesione na siebie autorskie prawa majątkowe do wyników, udzieloną licencję na korzystanie z wyników, przeniesiony patent lub złożony wniosek o ochronę patentową, prawo ochronne na wzór użytkowy lub złożony wniosek o prawo ochronne na wzór użytkowy.
Więcej informacji po opublikowaniu konkursu.